حسن قدیری از تهران نایب قهرمان مسابقات شطرنج آنلاین جام رمضان شد

مسابقات جام رمضان شطرنج نابینایان و کم بینایان که به صورت آنلاین در سایت لیچس برگزار شد، پس از برگزاری رقابت ها در ۱۳ دور، با قهرمانی امیر ربی از اصفهان و نایب قهرمانی حاج حسن قدیری از تهران به پایان رسید.
در دور پایانی این رقابت ها، عرفان محمدعلیزاده از توابع تهران در مقابل حاج حسن قدیری از تهران، به تساوی دست یافت.
علی اکبر هدهدی رئیس انجمن شطرنج فدراسیون نابینایان در خصوص برگزاری این مسابقات گفت: از ۱۴ نفر از شطرنج بازان نابینا و کم بینا از استان های مختلف مثل تهران، اصفهان، گلستان، بوشهر، خراسان رضوی و خوزستان دعوت کردیم و در جدول رده بندی نهایی این مسابقات، امیر ربی با ۱۰٫۵ امتیاز و پوئن شکنی ۵۹٫۷۵ صدم از اصفهان قهرمان شد، حسن قدیری با ۱۰٫۵ امتیاز و پوئن شکنی ۵۹٫۵۰ صدم درصد از تهران دوم شد و فرهاد نادریان با ۱۰ امتیاز از استان گلستان، عنوان سوم را از آن خود کرد. هدهدی بیان کرد: همین امر نشان می دهد که تا چه اندازه رقابت بین نفر اول و دوم میلیمتری بوده است و به نظر من حاج حسن قدیری هنوز هم یکی از بهترین شطرنج بازان نابینا در ایران است.
وی افزود: مجید باقری با ۹٫۵ امتیاز از بوشهر، فریبا زنده بودی با ۸٫۵ امتیاز از بوشهر و عرفان محمدعلیزاده از توابع تهران با ۸ امتیاز به ترتیب چهارم تا ششم شدند.
هدهدی در خصوص کیفیت برگزاری این مسابقات گفت: سایت لیچس مشکلات خاص خود را دارد اما ما به ۸۰ درصد اهدافی که مد نظر داشتیم رسیدیم.
رئیس انجمن شطرنج فدراسیون نابینایان در پایان اظهار کرد: به مناسبت عید فطر این مسابقات را به صورت کشوری برگزار می کنیم و کسانی که شرایط حضور در این مسابقات را داشته باشند، از آنها دعوت خواهیم کرد تا در این بازی ها که آن هم به صورت آنلاین برگزار می شود شرکت کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *