استقبال از اولین دوره وبینار تخصصی شطرنج نابینایان بی نظیر بود

اولین وبینار تخصصی شطرنج نابینایان به همت انجمن شطرنج هیأت تهران برگزار شد.

رستم دویستی، رئیس انجمن شطرنج هیأت نابینایان تهران در گفتگو با ایران سپید در خصوص این وبینار گفت: این اولین وبینار تخصصی ویژه نابینایان بود که در رشته شطرنج برگزار شد. طبیعتاً کم و کاستی هایی هم داشتیم که می توان برای برنامه های بعدی آن را برطرف کرد. وی افزود: فکر نمیکردم چنین استقبالی از این برنامه شود. با توجه به محدودیت هایی که در ثبت نام داشتیم و از ابتدا نیز آن را اعلام کردیم، برخی از افراد نتوانستند در این وبینار شرکت کنند. به نظرم استقبال بی نظیری از این برنامه آموزشی شد. در ابتدا بیش از ۵۰ نفر از سراسر کشور ثبت نام کردند اما از آنجا که قصد داشتیم این دوره آموزشی با کیفیت قابل قبولی برگزار شود، ۳۰ نفر در آن شرکت کردند که پس از پایان برنامه، به قید قرعه به سه نفر از آنها جوایز نقدی اهدا خواهیم کرد.

دویستی در خصوص برنامه های فرهنگی پیش از آغاز دوره تخصصی نیز گفت: ابتدا مسئولان هیأت تهران صحبت کردند و چند نفر از ورزشکارانمان در رشته شطرنج را معرفی کردیم و سپس دوره تخصصی با تدریس استاد مرتضی محجوب برگزار شد.

رئیس انجمن شطرنج هیأت تهران بیان کرد: استاد محجوب فکر نمی کرد سطح شطرنج بازان نابینا تا این اندازه بالا باشد. خوشبختانه برنامه های اینچنینی باعث می شود ورزشکاران نابینا و رشته های ورزشی نابینایان را به سایر افراد جامعه به خوبی معرفی کنیم.

وی افزود: در حال حاضر نابینایانی را داریم که تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی شطرنج را دارند و حائز ریتینگ هستند.

رستم دویستی در خصوص برنامه های آتی هیأت تهران گفت: با کمک کانال آنپاسان قصد داریم دوره های آموزشی را ادامه دهیم. از همینجا قول می دهم شطرنج بازان سایر استان ها هم بتوانند در این دوره ها شرکت کنند. البته از سایر استان ها نیز تقاضا دارم دوره های آموزشی آنلاین را برای ورزشکاران خود برگزار کنند. یکی از جدی ترین مشکلات نابینایان بحث تردد است که با برگزاری آموزش ها در فضای مجازی، این مشکل هم برطرف می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *