عرفان محمدعلیزاده نایب قهرمان مسابقات قهرمانی کشور آنلاین شطرنج نابینایان شد

اولین دوره مسابقات شطرنج آنلاین قهرمانی کشور از روز جمعه ۲۸ شهریورماه در کلاس ب۱ و ب۲-ب۳ آغاز شده است.
در مسابقات کلاس ب۱ که روز شنبه ۲۹ شهریور با حضور ۱۳ شطرنجباز از ۹ استان کشور برگزار شد و نتایج نهایی آن ظهر امروز یکشنبه از سوی سایت لیچس اعلام شد، عرفان محمدعلیزاده از تهران به عنوان نایب قهرمانی دست یافت.
در این بازی ها که انتخابی برای شرکت در مسابقات قاره ای معلولان است، علیرضا قورچیبیگی از قزوین با ۶ امتیاز اول، عرفان محمدعلیزاده از تهران با ۵٫۵ امتیاز و پوئنشکنی بهتر دوم و هادی مشیرآبادی از آذربایجان شرقی با ۵٫۵ امتیاز سوم شدند که این نفرات به اردوی تیم ملی دعوت خواهند شد.
دور مقدماتی مسابقات شطرنج آنلاین قهرمانی کشور در کلاس ب۲ و ب۳ نیز روز جمعه ۲۸ شهریور در ۷ دور به روش سوئیس سیستم و در دو وقت ۱۵ دقیقه ای برگزار شد که محمدرضا علیزاده از تهران توانست جز ۱۰ نفر نخست جدول قرار بگیرد و به مرحله نیمه نهایی راه یابد.
در این رقابت، ۱۸ بازیکن از استان های تهران، البرز، مازندران، خراسان رضوی، یزد، اصفهان، مرکزی  کرمان، چهار محال و بختیاری، خوزستان و آذربایجان شرقی حضور داشتند که مسابقات خود را از ساعت ۱۰ صبح آغاز کردند و این رقابت ها در ساعت ۹ شب پایان یافت.
در نهایت، ۱۰ نفر برتر مسابقات توانستند به مرحله نیمه نهائی راه یابند که اسامی آنها به شرح زیر است:
دانیال جعفریان از مازندران با ۶ امتیاز.
احسان صادقی  از البرز با ۶ امتیاز.
صادق شمس از اصفهان با ۵.۵ امتیاز.
میلاد رضائی از مرکزی با ۴.۵ امتیاز.
میلاد ابصاری از البرز با ۴ امتیاز.
حسن کامبخش از کرمان با ۳.۵ امتیاز.
ابوالقاسم رحیمی از مازندران با ۳.۵ امتیاز.
امین علوی از خوزستان با ۳٫۵ امتیاز.
محمدرضا علیزاده از تهران با ۳ امتیاز.
رضا رحیمی از خراسان رضوی با ۳ امتیاز.
مرحله نیمه نهایی این مسابقات با حضور ۱۰ نفر برتر مرحله مقدماتی و بازیکنان بین المللی با ریتینگ بالای ۱۵۰۰ فردا دوشنبه ۳۱ شهریور برگزار می شود.
گفتنی است: در نهایت از بخش آقایان در کلاس ب۲-ب۳ هشت نفر، از بخش آقایان در کلاس ب۱، سه نفر و از بخش بانوان در مجموع سه نفر به تیم ملی دعوت خواهند شد تا نفرات منتخب، در مسابقات قاره ای آنلاین شطرنج معلولان شرکت کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *