برگزاری اولین دوره مسابقات آنلاین شطرنج استان تهران

روز چهارشنبه ۲۳ مهرماه و در آستانه روز جهانی ایمنی عصای سفید، مسابقات قهرمانی شطرنج نابینایان استان تهران برگزار شد.

رستم دویستی، رئیس انجمن شطرنج نابینایان هیأت تهران در خصوص این مسابقات گفت: این رقابت ها، با کمک هیأت شطرنج تهران و هیأت ورزش نابینایان استان تهران در ۵ دور به روش سوئیسی برگزار شد. وی افزود: ۲۴ شطرنج باز در سه رده آقایان، بانوان و نوجوانان به مصاف هم رفتند. دویستی بیان کرد: این بازی ها از کیفیت قابل قبولی برخوردار بود و تمام پتانسیل شطرنج تهران در آن حضور داشتند. البته با توجه به اینکه اولین دوره این مسابقات بود، کمی و کاستی هایی نیز وجود داشت که کمک های سرداور بین المللی ما جناب آقای محمد صبایی، کمک زیادی به ما کرد.

رئیس انجمن شطرنج تهران در خصوص نتایج این مسابقات گفت: با توجه به اینکه رقابت ها در سایت لیچس برگزار می شود، این سایت نتایج قطعی را ظرف مدت ۷۲ ساعت اعلام می کند و به محض اعلام نتایج، اطلاع رسانی خواهد شد. ما برای ۴ بخش آقایان، بانوان، نوجوانان و شطرنج بازان بدون ریتینگ، جایزه در نظر گرفته ایم.

وی بیان کرد: امروز نیز از سوی جناب هدهدی و انجمن شطرنج فدراسیون، مسابقات کشوری شطرنج به مناسبت روز جهانی نابینایان به صورت آنلاین برگزار می شود که شطرنج بازان مستعد هیات تهران نیز در آن شرکت کرده اند.

رئیس انجمن شطرنج هیأت ورزش نابینایان استان تهران در خصوص برنامه های این انجمن در ادامه سال گفت: در نظر داریم با مساعدت و پشتیبانی دکتر شمس، دوره های آموزشی شطرنج را برگزار کنیم. البته برای دوره های مبتدی، از بچه های خودمان که مدرک مربیگری شطرنج را دارند استفاده خواهیم کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *