ایمان تحویلی عنوان سوم مسابقات آزاد شطرنج نابینایان را بدست آورد

دو دوره مسابقات آزاد شطرنج نابینایان به مناسبت روز جهانی معلولان به میزبانی هیأت نابینایان خوزستان و انجمن روشنبین اصفهان برگزار شد که ایمان تحویلی و محمدرضا علیزاده از تهران، به ترتیب عناوین سوم و پنجم را از آن خود کردند.
علی اکبر هدهدی، رئیس انجمن شطرنج فدراسیون نابینایان در خصوص مسابقات آنلاین آزاد شطرنج نابینایان گفت: یک دوره مسابقات آزاد به مناسبت هفته بسیج و روز جهانی معلولان و به میزبانی هیأت ورزش نابینایان خوزستان برگزار شد.
در این رقابت ها، ۴۸ شطرنجباز از ۱۸ استان کشور به مصاف هم رفتند.
در پایان مسابقات که در ۷ دور به روش سوئیس سیستم برگزار شد، امید کریمی از اصفهان با ۵٫۵ امتیاز قهرمان شد، عماد موسوی از زنجان و ایمان تحویلی از تهران هر دو با ۵٫۵ امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند. میثم مرادیان از اردبیل با ۵ امتیاز، صادق شمس از اردبیل با ۵ امتیاز و علیرضا قورچیبیگی از قزوین با ۵ امتیاز و به ترتیب پوئن شکنی چهارم تا ششم شدند. هدهدی افزود: خانم فریبا زنده بودی با ۴٫۵ امتیاز از استان بوشهر به عنوان برترین شطرنجباز زن انتخاب شد. آقای حمزه مصلح از خوزستان با ۴٫۵ امتیاز و فاطمه برقول از خوزستان با ۳٫۵ امتیاز برترین شطرنجبازان استان خوزستان در این مسابقات بودند. در نهایت به نفرات برتر در مجموع، ۱۷ میلیون ریال جوایز نقدی اهدا شد.
علی اکبر هدهدی با اشاره به دیگر مسابقات شطرنج که به مناسبت روز جهانی معلولان برگزار شد گفت: یک دوره مسابقه شطرنج در هفت دور و به میزبانی انجمن روشنبین اصفهان برگزار شد. در این مسابقات نیز ۴۷ شطرنجباز از ۱۷ استان کشور به مصاف هم رفتند و در نهایت، امید کریمی از اصفهان با ۶ امتیاز قهرمان شد، هادی مشیرآبادی با ۶ امتیاز از آذربایجان شرقی دوم و حسن توسلی با ۶ امتیاز از استان مرکزی سوم شد. مجید باقری از بوشهر با ۵٫۵ امتیاز، محمدرضا علیزاده از تهران با ۵٫۵ امتیاز و فرزاد علیزاده از خوزستان با ۵ امتیاز به ترتیب سوم تا ششم شدند. بهترین بازیکن بخش بانوان زهرا ربیعپور از گلستان با ۴ امتیاز، جوانترین بازیکن این مسابقات احسان عباسی با ۱۱ سال سن از آذربایجان شرقی، بهترین بازیکن با ریتینگ زیر ۱۳۰۰، آقای سید محسن طباطبایی از یزد و بازیکن پیشکسوت برگزیده، آقای ناصر کرمی از کرمان معرفی شدند. به نفرات برتر و برگزیده جوایز نقدی در مجموع به میزان ۱۶ میلیون ریال اهدا شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *