معرفی پیشکسوتان ورزش نابینایان تهران/آشنایی با علی نعمتی +فایل صوتی

آشنایی با پیشکسوتان و قهرمانان ورزشی هر استان، می تواند باعث ایجاد شور و انگیزه در جوانتر ها شده و شنیدن تجارب ورزشی پیشکسوتان ورزش نابینایان استان تهران، گنجینه ارزشمندی است که سال های سال به یادگار خواهد ماند.
در این ستون، سعی داریم هر ده روز یک بار شما را با یکی از پیشکسوتان و قهرمانان فعلی ورزش نابینایان استان تهران آشنا کنیم. باشد که مورد توجه قرار گیرد.
در شماره نخست از این نوشتار، به سراغ علی نعمتی رفته ایم.
علی نعمتی متولد ۱۵ خرداد ۱۳۳۹، متاهل و دارای دوفرزند است. او در سن ۱۸ سالگی بر اثر ضربه به سرش به مرور زمان بینایی خود را از دست داده و در سال ۱۳۶۲ به جمع ورزشکاران نابینا می پیوندد و فعالیت ورزشی خود را با رشته شنا و دوومیدانی آغاز می کند. نعمتی در سال ۶۳ برای مسابقات قهرمانی کشور دو ومیدانی از طرف هیأت نابینایان استان تهران به مشهد مقدس اعزام میشود. وی درباره این مسابقات می گوید: “آن زمان، چون تا حدودی بینایی داشتم در کلاس B2 در ماده های پرش سه گام، پرتاپ دیسک و پرتاپ نیزه شرکت کرده بودم که یک مدال طلا، یک مدال نقره و یک برنز بدست آوردم.
نعمتی همچنان ورزش خود را در رشته های شنا و دو ومیدانی ادامه می دهد و در سال ۶۵ در مسابقات قهرمانی کشور شنا شرکت می کند و به مقام سوم دست پیدا می کند.
وی در خصوص آغاز فعالیت در رشته ورزشی گلبال اینگونه بیان می کند:” من در گلبال هم فعالیت می کردم اما نه بطور حرفه ای تا اینکه در سال۱۳۷۰ به جمع گلبالی ها پیوستم و با تیم های سایپا، پیکان و در نهایت کیهان‌بد، فعالیت حرفه ای خود را آغاز کردم.
سپس بعنوان بازیکن، مدیر مالی و سرپرست  در کنار این تیم ماندم.
نعمتی از خاطرات  تلخ وشیرین خود در تورنمنت بین‌المللی باشگاهی در مراکش  می‌گوید.”تیم کیهان‌بد که در سال ۸۳ قهرمان باشگاه‌های کشور شده بود، با حمایت فدراسیون، شرکت کیهان‌بد و هیات تهران به این مسابقات اعزام شد.
مسابقات بين المللي گلبال كشورهاي عربي – آفريقايي و خاورميانه از ۱۵ تا ۲۰ تيرماه سال ۱۳۸۴  در شهر كازابلانكا كشور مراكش برگزار شد.
اعضای تیم کیهانبد در این مسابقات را فريدون اسدي، قربانعلي نعمتي، حسن كاوياني و محسن جليلوند تشکیل می دادند.
کیهان بد در این رقابت ها، به سرپرستي  محمدرضا مظلومي و به همراهي احمد رضا زارع نماينده فدراسيون عازم اين تورنمنت بين المللي شده بود.
نعمتی در خصوص این مسابقات می گوید: البته قرار بود احمد زويداوی هم همراه تیم اعزام شود که لحظه آخر از سفر به مراکش باز ماند.
در نهایت، ۸ تیم از کشورهای مراکش، عراق، الجزایر، مصر، عربستان، اردن ، سوریه و ایراندر این مسابقات شرکت کرده بودند که خوشبختانه ما قهرمان شدیم.
متأسفانه در این سفر، با خبر شدم که پدرم از دنیا رفته است و خانواده ام بخاطر مسابقات دو سه روز دیرتر به من اطلاع داده بودند و بعد از اینکه از مراکش برگشتیم، برای مراسم هفتم پدرم رسیدم.
این اتفاق خوشحالی مرا به غم و اندوه تبدیل کرد.
نعمتی در مورد خاطرات شیرین خود نیز از ورزش می گوید: “لحظه لحظه‌ی تمرینات و در کنار دوستان و هم تیمی‌‌ها بودن برایم لذت بخش است. مخصوصا ما که پیشکسوت هستیم و جوانان  شهرستانی‌ها را می‌بینیم که با شور و شوق ورزش می‌کنند، بسیار خوشحال می‌شویم.
فایل صوتی صحبت های علی نعمتی پیشکسوت ورزش نابینایان استان تهران را در ادامه بشنوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *