صعود به قله چین کلاغ در قالب جشنواره فجر انقلاب

یکی دیگر از همایش هایی که توسط هیئت ورزش نابینایان و کم بینایان استان تهران به مناسبت جشنواره فجر انقلاب برگزار می شود، صعود به قله ۲۸۲۰ متری چین کلاغ است.
این صعود قرار است روز جمعه ۲۴ بهمن انجام شود. جهت شرکت در این کوهپیمایی با آقای مهرداد صادقی دبیر هیئت تهران با شماره ۰۹۱۹۳۲۰۰۵۶۸ در تماس باشید.
معرفی قله چین کلاغ و مسیر های صعود به این قله
برای کوهنوردان نامی آشنا دارد؛ قله «چین کلاغ» از قله‌های نه چندان صعب‌العبور البرز جنوبی است و مقصدی برای کوهنوردان تهرانی.
کوهپیمایی ۴ ساعته‌ای از ابتدای درکه و یا سعادت‌آباد، تیم‌های کوهنوردی را به این قله می‌رساند و وجود دره‌های سرسبز و آبشار و چشمه در مسیر رسیدن به آن، چین کلاغ را به یکی از قله‌های محبوب گروه‌های کوهپیمایی تبدیل کرده است. قله‌ای که از حرکت صفحه‌های زمین به وجود آمده و فشرده شده و چین و شکن‌هایش از دور هویداست، به دلیل حضور کلاغ‌ها در آن به چین کلاغ شهرت دارد. هیئت‌های کوهنوردی چین کلاغ را به‌عنوان یکی از مسیرهای تمرین برای صعودهای مرتفع‌تر انتخاب می‌کنند و هفته‌ای نیست که استراحتگاه‌های کوهستانی این قله میزبان تیم‌های کوهنوردی از گوشه و کنار شهر نباشد.
•همه راه‌هایی که ما را به چین کلاغ می‌رساند
برای رسیدن به چین کلاغ ۳ مسیر اصلی وجود دارد؛ برای عبور از نخستین مسیر کافیست خود را به سعادت‌آباد و میدان بهرود برسانید.
درست انتهای خیابان فاتحیان، جایی که شهرک مسکونی بام تهران به انتها می‌رسد و دره سعادت‌آباد پیش رویتان گسترده شده نقطه شروع نخستین مسیر چین کلاغ است. برای گذر از دو مسیر دیگر باید خود را به میدان درکه برسانید؛ و سپس باید خود را به مسیر پلنگ‌چال و دره کارا برسانید. چین کلاغ در مسیر میدان درکه به قله پلنگ‌چال قرار دارد. برای حرکت در سومین مسیر هم باید بعد از رسیدن به میدان درکه، مسیر سه‌راه معدن و دره معدن را در پیش بگیرید.
برای رسیدن به این قله، حدود ۳ تا ۴ ساعت کوهپیمایی مداوم نیاز است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *