نتایج مسابقات پارا دو و میدانی تورنمنت بین المللی فزاع در امارات تا پایان روز سوم

رقابت های پارا دو و میدانی معلولان جهان در کشور امارات در حال برگزاری است. در این رقابت ها که ۶۰۲ ورزشکار از ۵۴ کشور جهان به مصاف هم رفته اند، جهت کلاسبندی ورزشکاران و کسب سهمیه پارالمپیک توکیو در جریان است.

در ادامه، به نتایج ورزشکاران نابینا و کم بینای کشورمان نگاهی می اندازیم:

در روز نخست این مسابقات، سامان پاكباز در پرتاب وزنه با پرتابی معادل ۱۴ متر و ۹۶ سانتی متر، به مدال نقره دست یافت. پرتابگر ازبک با ١٥.٩٢ اول و ورزشکار بلاروس با ۱۳٫۲۲ در جایگاه سوم ایستاد.

در ماده ۱۰۰ متر، وحید علی نجیمی با زمان ۱۱٫۱۶ ثانیه به مدال برنز رسید. دونده الجزايری با ١٠.٦۱ ثانیه قهرمان شد و دونده ازبکستان با ١١/٠۹ به مدال نقره رسید.

در ادامه رقابت های بین المللی فزاع و در دومین روز این مسابقات، مهدی اولاد در ماده پرتاب وزنه به مصاف رقبای خود رفت و پس از شکست آنها با ثبت رکورد ۱۳ متر و ۸۹ سانتی متر صاحب نشان طلا شد. در همین ماده نماینده کشور روسیه با ثبت رکورد ۱۲ متر و ۵۷ سانتی متر دوم شد و پرتابگر ازبکی با ۱۲ متر و ۲۴ سانتی متر به مدال برنز دست یافت.

در سایر مسابقات روز دوم این رقابت ها، بهزاد عزیزی در پرتاب نیزه طلا گرفت، مسعود حیدری برنزی شد و علی نجیمی در دو ۴۰۰ متر در جایگاه سوم ایستاد.

بهزاد عزیزی در کلاس T12 و ۱۳، با ثبت رکوردی ماندگار به میزان ٦٤ متر و ٧٣ سانتیمتر ضمن کسب مدال طلا در جایگاه نخست ایستاد و نماینده ليتوانى با رکورد ٤٨.٤٥ دوم شد. مسعود حيدرى در همین ماده با ٤٤.٣٠ به نشان برنز دست یافت.

در ماده ٤٠٠ متر و در کلاس t13، نماینده الجزاير با ٤٧ ثانیه و ٩١ صدم ثانیه به مقام اول رسید. دونده تركيه با ٤٩.٥٨ ثانيه دوم شد و وحيد علی نجيمى با ثبت رکورد ۵۰٫۴۱ ثانیه به عنوان سوم دست یافت.

در ادامه سومین روز مسابقات پارا دو و میدانی بین المللی فزاع در امارات، نابینایان و کم بینایان کشورمان مدال های طلا را درو کردند.

در این روز، مهدی مرادی در ماده پرش طول و در کلاس T13، با رکورد ٦ متر و ٥٧ سانتیمتر صاحب مدال طلا شد و به عنوان قهرمانی دست یافت. نماینده قزاق با رکورد  ٦.٤٤ دوم شد و نماینده چين تايپه با ٥.٨٨ در جایگاه سوم قرار گرفت.

در ماده پرتاب ديسك و در کلاس B1، مهدى اولاد با ثبت رکورد ٣٩ متر و ٦ سانتیمتر، ضمن کسب  مدال طلا به عنوان قهرمانی رسید.

نماینده روسيه با رکورد ٣٥.٦٠ دوم شد و ورزشکار ازبکستان با ٣١.٨٥  صاحب نشان برنز شد.

نمایندگان کشورمان تا پایان روز سوم این مسابقات توانسته اند ۴ طلا، یک نقره و ۳ برنز بدست آورند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *