بازگشایی اکثر فعالیت های ورزشی از اول تیر/استعدادیابی شاه کلید اقدامات هیئت نابینایان تهران

طبق بازنگری و ویرایش طرح جامع هوشمند محدودیت باشگاه های ورزشی که از سوی وزارت بهداشت اعلام شده است، اکثر فعالیت های ورزشی حتی در شهر های قرمز از اول تیرماه مجاز اعلام شده است.
دکتر سید کاظم شمس، رئیس هیئت ورزش نابینایان استان تهران در همین ارتباط و چگونگی فعالیت رشته های ورزشی نابینایان در مجموعه شهید هرندی گفت: در رشته شنای آقایان حدود دو هفته است که تمرینات تیم شنای نابینایان شروع شده است. در خصوص شنا، فعلاً بحث آموزش و استعدادیابی را در دستور کار داریم که نفرات علاقمند در این رشته، می توانند با آقای سعید آذرخوش مسئول انجمن شنا هماهنگ کنند. اگر فیزیک بدنی آنها مناسب این رشته باشد، زیر نظر مربیان ما آموزش خواهند دید. البته طرح استعدادیابی و آموزش ما، شامل نوجوانان و جوانان می شود. وی در خصوص وضعیت شنای بانوان نیز گفت: تا دو هفته دیگر تکلیف مربی و ناجیان غریق شنای بانوان نیز مشخص می شود و نفرات تیم شنای بانوان که در مسابقات قهرمانی کشور سال ۹۸ حضور داشتند یا اینکه عضو تیم شنای هیئت تهران هستند، می توانند مجدداً تمرینات و فعالیت خود را از سر بگیرند.
رئیس هیئت نابینایان استان تهران در خصوص وضعیت رشته ی گلبال گفت: تمرینات گلبال از اول خردادماه آغاز شده است و تمرینات بخش مردان زیر نظر آقای یوسفیان به صورت مرتب در حال برگزاری است و تمرینات بانوان گلبالیست نیز فعلاً با هماهنگی خانم سنگانه نایب رئیس بانوان هیئت انجام می شود. اما از هشتم تیرماه خانم نعیمآبادی سرمربی گلبال بانوان تمرینات گلبال بانوان را زیر نظر خواهد گرفت.
دکتر شمس در خصوص وضعیت رشته پاورلیفتینگ بیان کرد: تمرینات این رشته زیر نظر آقای ذبیحی از اول تیرماه شروع خواهد شد و در صورت حضور ورزشکاران این رشته، آمادگی برگزاری تمرینات پاورلیفتینگ را نیز داریم.
وی در خصوص رشته شطرنج نابینایان نیز گفت: دوره های آموزشی شطرنج زیر نظر آقای رستم دوستی رئیس هیئت شمال غرب و مسئول انجمن شطرنج پیگیری می شود. البته استعدادیابی در رشته شطرنج را نیز در یکی از مدارس ویژه نابینایان در ورامین از تیرماه آغاز می کنیم و آقای عرفان محمدعلیزاده مربی ما در این بخش خواهد بود. وی افزود: تمرینات رشته دوچرخه سواری نیز زیر نظر خانم ادیب نایب رئیس هیئت شمال غرب و در پارک ترافیک منطقه ۵ برگزار خواهد شد. فعالیت های دو و میدانی در بخش مردان زیر نظر آقای دیانی مسئول انجمن در مواد پرتاب دیسک و وزنه و در دو های سرعت و استقامت، از تیرماه آغاز می شود و در بخش بانوان نفرات علاقمند می توانند با خانم سنگانه در تماس باشند.

دکتر شمس گفت: امیدواریم صعود های کوهنوردی را در تیرماه مجدداً آغاز کنیم و حداقل یک صعود در ماه داشته باشیم.

فراخوان استعدادیابی نوجوانان و جوانان از تیرماه
رئیس هیئت ورزش نابینایان و کم بینایان استان تهران تصریح کرد: تمرکز فعالیت های ما در فصل تابستان و مشخصاً از اول تا پایان تیرماه، بر روی آموزش و استعدادیابی است. در این حوزه رده سنی نوجوانان و جوانان، نفرات ۱۲ تا ۱۷ سال در هر دو بخش آقایان و بانوان، تحت پوشش ما خواهند بود. من از خانواده ها تقاضا دارم فرزندان خود را به مجموعه هرندی بیاورند و استعدادیابی به دو صورت انجام می شود. یا خود نفرات به رشته خاصی علاقمند هستند و مربیان ما در آن رشته از آنها تست می گیرند و شرایطشان را بررسی می کنند. همچنین اگر فردی علاقمند به فعالیت در حوزه ورزش قهرمانی است، می تواند به مجموعه هرندی مراجعه کند و بسته به شرایط فیزیکی وی، مربیان ما تشخیص دهند که آن شخص به درد چه رشته ای می خورد. ورزشکاران و نابینایان استان تهران می توانند روز های شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۰ تا ۱۴ با هیئت نابینایان استان تهران به شماره ۵۵۱۵۵۵۵۵ داخلی ۱۰۱ با آقای هادی کریمپور دبیر هیئت در تماس باشند. بانوان نیز می توانند در روز های زوج با هیئت تماس بگیرند و برای ثبت نام در رشته های مختلف اعم از شنا، گلبال، دو و میدانی و شطرنج با خانم سنگانه نایب رئیس بانوان هیئت صحبت کنند.
رئیس هیئت نابینایان استان تهران در پایان گفت: یکی دیگر از اقدامات ما تکمیل دیواره های حائل در رشته فوتبال پنج نفره نابینایان است که امیدواریم تا پایان تیرماه به بهره برداری برسد و بتوانیم از مردادماه، استعدادیابی در رشته فوتبال نابینایان را نیز آغاز کنیم.

گفتنی است: شماره رؤسای انجمن های ورزشی هیئت تهران بر روی وبسایت این هیئت به نشانی
www.tehranblindsports.ir

در بخش انجمن های ورزشی هیئت نابینایان تهران وجود دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *