اعزام سه جودوکار تهرانی به مسابقات جهانی جودوی نابینایان در باکو

پنج جودوکار نابینا و کمبینا برای شرکت در مسابقات جهانی که سهمیه ورودی بازیهای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو است، حدود ۱۵ روز دیگر عازم باکو میشوند.

ترکیب نهایی جودوکاران اعزامی به این مسابقات مشخص شد که سه نفر از آنها عضو هیأت ورزش نابینایان استان تهران هستند.

آخرین اردوی تمرینی تیم ملی جودوی نابینایان و کمبینایان برای شرکت در مسابقات جهانی باکو کشور آذربایجان از ۷ اردیبهشت در سالن جودوی ورزشگاه آزادی برگزار و تا ۲۱ اردیبهشت ادامه خواهد داشت. سید سجاد خدادادی در وزن ۶۶ کیلوگرم، علیرضا خجسته در وزن ۷۳ کیلوگرم، وحید نوری در وزن ۹۰ کیلوگرم، احسان موسینژاد در وزن ۱۰۰ کیلوگرم و محمدرضا خیرا…زاده در وزن +۱۰۰ کیلوگرم پنج جودوکار اعزامی به رقابتهای جهانی باکو هستند. سجاد خدادادی، علیرضا خجسته و وحید نوری، سه جودوکار تهرانی هستند که راهی این بازیها خواهند شد.

محمدرضا حاج یوسفزاده سرمربی و فرهاد معابی به عنوان مربی، تیم ملی جودوی نابینایان را هدایت و رهبری میکنند. رقابتهای جهانی جودو باکو از ۲۲ اردیبهشت آغاز میشود و تا ۲۵ اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

القار رحیم اف، رئیس کمیته ملی پارالمپیک جمهوری آذربایجان در این ارتباط گفت: ۳۶ کشور از جمله ایران برای شرکت در مسابقات پاراجودو گرند اسلم باکو (گزینشی پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو) اعلام آمادگی کردند. در مسابقات پاراجودو گرند اسلم باکو در مجموع ۲۸۰ ورزشکار از ۳۶ کشور حضور خواهند داشت. آمریکا، آلمان، انگلیس، فرانسه، ایران، ایتالیا، روسیه، اسپانیا، کانادا و چین تعدادی از تیمهایی هستند که در این دوره حضور خواهند داشت. به گفته رحیم اف، این مسابقات با همکاری فدراسیون بین المللی ورزشهای نابینایان، فدراسیون بین المللی جودو، کمیته ملی المپیک، فدراسیون جودو و وزارت امور جوانان و ورزش جمهوری آذربایجان برگزار خواهد شد. باکو، پایتخت آذربایجان پیش از این مسابقات، در روزهای ۱۰ و ۱۲ ماه می (۲۰ تا ۲۲ اردیبهشت) نیز میزبان رقابتهای بین المللی جودو گرند اسلم خواهد بود که تاکنون ۲۳ کشور برای شرکت در آن اعلام آمادگی کرده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *