رستم دویستی و محمدرضا علیزاده عناوین قهرمانی مسابقات شطرنج نابینایان استان تهران را ازآن خود کردند

دوازدهمین دوره ی مسابقات قهرمانی شطرنج نابینایان استان تهران در بخش بزرگسالان و اولین دوره ی این رقابت ها در رده سنی جوانان(زیر ۲۰ سال) عصر امروز ششم اردیبهشت، در مجموعه ورزشی هرندی به پایان رسید. این مسابقات که در ۵ دور به روش سوئیسی برگزار شد، در بخش بزرگسالان ۳۷ نفر شامل ۲۷ شطرنج باز مرد و ۹ بانوی شطرنج باز به مصاف هم رفتند. در نهایت در بخش بزرگسالان رستم دویستی با ۵ امتیاز عنوان قهرمانی را ازآن خود کرد. ایمان تحویلی با ۴/۵ امتیاز در جایگاه دوم قرار گرفت و مریم پور عبدالهی با ۴ امتیاز سوم شد. ناهید اطیابی، عرفان محمد علیزاده و حسین بیگ با ۴ امتیاز و پوئن شکنی کمتر به ترتیب چهارم تا ششم شدند.
در بخش جوانان که ۱۵ شطرنج باز شامل ۱۱ شطرنج باز پسر و ۴ دختر شطرنج باز به مصاف هم رفتند، محمدرضا علیزاده با ۵ امتیاز قهرمان شد، رضا کلمن با ۴ امتیاز در جایگاه دوم قرار گرفت و عرفان جعفری با ۳ امتیاز عنوان سومی را ازآن خود کرد. وحید مرادی، جواد میرتمازدوست و سامان بهمنی با ۳ امتیاز و پوئن شکنی کمتر چهارم تا ششم شدند. دنیا پرویزی نیز با ۳ امتیاز عنوان برترین دختر شطرنج باز در رده سنی جوانان را ازآن خود کرد.
در مراسم اختتامیه که با حضور سید کاظم شمس رئیس هیات نابینایان استان تهران، مهرداد صادقی دبیر هیات، لیلا نعیم آبادی نایب رئیس بانوان هیات، رضا دهقان مسئول کمیته ی فنی و رستم دویستی رئیس انجمن شطرنج هیات تهران برگزار شد، به نفرات برتر کاپ، مدال، حکم قهرمانی و جوایز نقدی اهدا شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *