کسب یک عنوان سومی و ششمی توسط شطرنج بازان تهرانی در مسابقات قهرمانی کشور شطرنج نابینایان

رقابتهای قهرمانی کشور شطرنج نابینایان روز پنجشنبه بیستم تیرماه در ارومیه به پایان رسید. این مسابقات در دو جدول کلاس ب۱ و گروه ب۲-ب۳ برگزار شد. در جدول ب۱، ۲۴ شطرنجباز و در گروه ب۲-ب۳ ۲۸ شطرنجباز در مجموع از ۲۰ استان کشور به مصاف هم رفتند.
در این مسابقات، عرفان محمدعلیزاده و رستم دویستی از تهران در جدول ب۱، موفق شدند عناوین سوم و ششم را از آن خود کنند.

هیأت تهران در این مسابقات با دو تیم تهران و توابع و در مجموع با هفت شطرنج باز شرکت کرده بود و مربیگری این دو تیم را محمدعلی دلپذیر بر عهده داشت.

نتایج دور هفتم و پایانی مسابقات قهرمانی کشور شطرنج مردان به شرح زیر است: کلاس ب۱- مشیر آبادی ۱ رومیفرد ۰، قورچه بیگی ۱ هدایت ۰، عرفان علیزاده ۱   نقوی ۰، فرزاد علیزاده ۱ والهی ۰، دویستی ۱ متولی ۰٫ کلاس ب۲ و ب۳- کریمی ۱ مصلح ۰، شمس ۰٫۵ ربی ۰٫۵، نادریان ۱ طیرانی ۰، زنگینژاد ۱ رحیمی ۰، ترک ۱ ایمان تحویلی ۰٫
در پایان دور هفتم و در جدول ب۱، علیرضا قورچه بیگی از قزوین با ۶.۵ امتیاز قهرمان شد، مهدی رومیفرد از اصفهان و عرفان محمدعلیزاده از تهران هر دو با ۵.۵ امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند. نکته جالب توجه آنکه این دو شطرنجباز در امتیاز، پوئن شکنی و بازی رو در رو به امتیازات یکسان دست یافتند و در نهایت قرعه کشی رتبه این دو در جدول رده بندی را تعیین کرد. هادی مشیرآبادی از آذربایجان شرقی با ۵٫۵ امتیاز و پوئن شکنی کمتر، فرزاد علیزاده از خوزستان با ۵ امتیاز و رستم دویستی از تهران با ۴ امتیاز به ترتیب چهارم تا ششم شدند.
در جدول کلاس ب۲ و ب۳، امید کریمی از اصفهان تمامی رقابتهای خود را با برتری پشت سر گذاشت و با ۷ امتیاز قهرمان شد، امیر ربی از اصفهان با ۵٫۵ امتیاز در جایگاه دوم ایستاد و فرهاد نادریان از سیستان و بلوچستان با ۵ امتیاز سوم شد. حمزه مصلح از خوزستان با ۴٫۵، صادق شمس از اصفهان با ۴٫۵ و امجد زنگینژاد از کردستان با ۴٫۵ امتیاز به ترتیب چهارم تا ششم شدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *