گزارش کامل نشست هم اندیشی هیأت تهران +فایل صوتی

نشست هم اندیشی میان رؤسای هیأتها و انجمنهای هیأت تهران و نمایندگان
رشته های مختلف ورزشی با اعضای هیأت رئیسه این هیأت، روز دوشنبه ۱۳ آبان در سالن کنفرانس هتل مجموعه ورزشی شهید هرندی برگزار شد.
در این جلسه، دکتر شمس رئیس هیأت نابینایان تهران ضمن اشاره به چالش های پیش روی هیأت گفت: زمانی که هیأت را تحویل گرفتم، سعی کردم بخش های مختلف مجموعه را رونق دهم. یکی از مشکلات پیش رو، راه اندازی استخر مجموعه بود که سطح آن را لجن فرا گرفته بود. اما با رایزنی هایی که ترتیب دادیم، برای وصل انشعاب آب ابتدا یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان را درخواست کرده بودند ولی با پیگیریهای فراوان آن را به ۸۰۰ میلیون تومان کاهش دادیم. شمس ادامه داد: هم اکنون برای بحث انشعاب آب استخر ماهی ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پرداخت می کنیم و با وجود ۱۲ پرسنل، هنوز هزینه های ما بیشتر از درآمدهای حاصله از استخر شنا است.
رئیس هیأت ورزش نابینایان استان تهران بیان کرد: تایم مناسب استفاده از استخر که تا تیر و مرداد است را از دست دادیم اما خوشبینیم در ادامه راه و به ویژه برای سال آینده، این روند مثبت شود و درآمدهای ما از هزینه ها پیشی گیرد.
وی افزود: ۶ سانس تمرینی را برای شناگران نابینا در نظر گرفتیم که سه سانس ویژه بانوان و سه سانس ویژه آقایان است. ضمن اینکه نابینایان می توانند از بلیت های تفریحی رایگان در ماه نیز استفاده کنند.
شمس با اشاره به دیگر مشکلات هیأت گفت: روزی که من آمدم، شهرداری ۸ پرسنل خود را ار اینجا برد. اما تفاهم کردیم در ازای فروش ۲۳ میلیون تومان خدمت در ماه، ۱۳ پرسنل در اختیار ما گذاشتند. شمس اظهار داشت: شاید در حال حاضر مجموعه هرندی با ۵۰ درصد ظرفیت خود کار کند اما با برنامه هایی که در نظر گرفتیم، قصد داریم این ظرفیت را بیشتر کنیم. تعداد اعضای سالن بدنسازی و رزمی ما در حال افزایش است و این مجموعه ها بیش از ۲۰۰ عضو دارند. به طور کلی، ساختار ها در هیأت تهران شکل گرفته و روز بروز در حال پیشرفت است.
رئیس هیأت ورزش نابینایان استان تهران با اشاره به بازدید نمایندگان مجلس و مسئولین وزارت ورزش و جوانان از مجموعه هرندی گفت: به امید خدا در صورتی که مسئولین مربوطه به تعهدات خود عمل کنند، میتوانیم آکادمی گلبال و دیواره حائل برای فوتبال پنج نفره را تا بهمنماه افتتاح کنیم. متأسفانه برای فوتبال پنج نفره هنوز نتوانستیم زیرساخت مناسبی را فراهم کنیم و نصب دیواره حائل حدود ۴۰ میلیون تومان هزینه در بر دارد و امیدواریم تا بهمنماه این مشکل نیز برطرف شود.
شمس با اشاره به دو رشته جودو و پاورلیفتینگ نیز گفت: در این رشته ها به نسبت سایرین، کمتر فعال هستیم و قصد داریم زمینه توسعه در این دو رشته را نیز با استعدادیابی فراهم کنیم.
دکتر شمس با اشاره به وضعیت هتل مجموعه هرندی نیز گفت: در ۶ ماه نخست سال جاری توانستیم با اصلاحاتی که در هتل مجموعه انجام دادیم، دو هزار مهمان جذب کنیم و حتی ظرفیت آن را داریم تا این مقدار را در طول سال به چند ده هزار نفر برسانیم. هر چند اگر بخواهیم درآمدهای خود را از امکانات مجموعه افزایش دهیم، به تبع آن هزینه های ما نیز بالاتر خواهد رفت. شمس گفت: از زمانی که من مسئولیت هیأت را بر عهده گرفتم، شفافیت به ویژه شفافیت مالی را سرلوحه کارهای خود قرار دادم. شما نیز به عنوان نمایندگان و اعضای هیأت تهران باید در جریان این مسائل و این شفافیت مالی قرار بگیرید. لذا از خزانه دار درخواست کردم ریز هزینه های ما در شش ماه نخست سال جاری را برای شما بخواند.
در ادامه این نشست، امینزاده خزانه دار هیأت ورزش نابینایان استان تهران گزارشی از جزئیات هزینه ها و درآمدهای هیأت در شش ماه نخست سال جاری و مقایسه با میزان هزینه و درآمدهای شش ماه نخست سال ۹۷ ارائه کرد.
در ادامه، رضا دهقان رئیس کمیته فنی هیأت تهران گفت: انجمن ها، مربیان و رشته ها را سازماندهی کردیم و قصد داریم در بهمنماه مسابقاتی را تحت عنوان جایزه بزرگ برگزار کنیم.
دهقان با اشاره به برگزاری یک تورنمنت بین المللی گفت: قصد داریم در خردادماه میزبان هشت کشور و برگزار کننده یک تورنمنت بین المللی در رشته گلبال باشیم. آییننامه های اجرایی آن نوشته شده و پیگیر آن هستیم تا این تورنمنت در تقویم فدراسیون جهانی نابینایان ایبسا ثبت شود. متأسفانه فدراسیون حتی جواب نامه های ما را در این زمینه نمیدهد و خواستار مساعدت بیشتر فدراسیون نابینایان در این ارتباط هستیم.
در ادامه نعمتی رئیس هیأت جنوب شرق، شیرکوند رئیس هیأت ورامین، دویستی رئیس هیأت شمال غرب و میراخوری رئیس هیأت شمیرانات به همراه برخی از رؤسای انجمن ها و نمایندگان ورزشکاران به بیان دغدغه های خود و نقد و بررسی وضعیت هیأت تهران پرداختند.
افزایش پاداش ورزشکاران برای مسابقات کشوری، برگزاری مسابقات چند جانبه در رشته های مختلف و افزایش و پرداخت به موقع ایاب و ذهاب ورزشکاران از جمله مهمترین دغدغه های مطرح شده توسط حاضرین بود.

در پایان فایل صوتی مصاحبه با دکتر سید کاظم شمس رئیس هیأت ورزش نابینایان استان تهران را
از اینجا
دانلود کرده و گوش کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *