کسب دو مدال انفرادی و دو جایگاه چهارمی تیمی برای دوندگان تهران در مسابقات دو استقامت در شیراز

نخستین دوره رقابت های دو استقامت آقایان و بانوان نابینا و کم بینای کشور در شیراز برگزار شد و هیأت تهران در هر دو بخش آقایان و بانوان، عنوان چهارمی تیمی را از آن خود کرد.
در این دوره از رقابت ها که در پیست تارتان ورزشگاه حافظیه شیراز برگزار شد، ۵۷ دونده از بخش بانوان و ۶۶ دونده در بخش آقایان در ۲ رده سنی جوانان و بزرگسالان از ۱۱ استان کشور به مصاف هم رفتند.
در مسابقات بخش بانوان، تیمهای فارس، آذربایجان شرقی و غربی به ترتیب اول تا سوم شدند.
تیم بانوان هیأت تهران نیز که با ۴ دونده راهی این رقابتها شده بود، تنها با اختلاف یک امتیاز در سکوی چهارم ایستاد.
اما در بخش انفرادی، بهاره اشکش در ماده ۱۵۰۰ متر و در کلاس t11 توانست عنوان سوم و مدال برنز را از آن خود کند. لاله عربزاده در همین کلاس پزشکی ششم شد.
همچنین در رقابتهای دوی ۱۵۰۰ متر و در کلاس T12-13، مرجان فیاض ششم و سمانه گرمابی نهم شدند.
در مسابقات رده سنی جوانان و بزرگسالان آقایان نیز اصفهان قهرمان شد، آذربایجان شرقی در جایگاه دوم ایستاد و فارس سوم شد. تیم هیأت نابینایان تهران نیز در جایگاه چهارم قرار گرفت.
در تیم آقایان هیأت تهران و در رده سنی جوانان، سجاد شلهاوی، مهدی دیلمی، و امیررضا بابایی به این مسابقات اعزام شدند.
در رده سنی بزرگسالان نیز کیوان حسن بیگی، رضا کلمن و سید محمد مهدی موسوی راهی این رقابت ها شده بودند که کیوان حسن بیگی موفق شد در ماده ۱۵۰۰ متر و در کلاس t12-13 مدال نقره را از آن خود کند.
بهاره اشکش دارنده مدال برنز مسابقات دوی استقامت نابینایان با اشاره به اینکه در تهران ورزشگاه اختصاصی برای تمرین ندارد، گفت: نداشتن مکان اختصاصی، باعث شده در مکان های عمومی تمرین کنیم و در این فضاها، گاهی اوقات با بی احترامی مواجه می شویم .
وی افزود: اگرچه هیأت نابینایان و کم بینایان تهران تا کنون هیچ چیزی را برای ما کم نگذاشته و مربیان هم کنارمان بوده اند، اما مشکل رفت و آمد نیز باعث شده برای شرکت در تمرینات با مشکلاتی روبرو شویم. امیدوارم مسئولان به این موضوع مهم نیز رسیدگی کنند.
اشکش بیان کرد: ۱۰ سال است سابقه دو و میدانی دارم و مقام های زیادی هم کسب کرده ام و انتظار دارم از نظر مالی، کمک بیشتری به ما شود.
وی در پایان اظهار داشت: جا دارد از امکانات خوبی که در شیراز برای ما فراهم کرده بودند تشکر کنم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *